מהו ננו-גלאס וקרמיקה?

ציפוי דוחה מים הידרופובי לשימוש פנימי, מונע אבנית וכתמי מים במקלחונים, זכוכיות וקרמיקה

ציפוי בלתי מזיק, דוחה מים (הידרופובי) ושמנוניות (אוילפובי) מעולה, יציב ולא מתפרק לשנים, עם עמידות UV חזקה ותכונת “נשימה” קבועה של המשטח.

 

הציפוי בלתי נראה לעין, אינו פוגע בשקיפות. אולטרה דק, מבוסס קוורץ טבעי שפותח אופטימאלית לזכוכית, קרמיקה ומצופי פורצלן המיועד למניעת היצמדות של אבנית וכתמי מים (מפחית עד 96% ואת היתרה מאפשר להסיר רק עם מטלית לחה וללא חומרי ניקוי ), שומנים, אבק, לכלוך, עובש ורוב הזיהומים הנגרמים מחיידקים.

החומר מצטיין בתכונות פנומנאליות לניקוי עצמי (ניגוב קל מספיק – מאחר וגלגול הטיפה על פני המשטח תורם לאיסוף חלקיקי לכלוך והסרתם. משפר מאד את העמידות באיכול ועכירות (תופעת “הלבנת הזכוכית”), ואינו מאפשר לרוב הזיהומים להתפתח ולהתרבות עליו.

 

הציפוי מאפשר להסיר מזהמים  בקלות. בכך המשטח נשאר נקי ומבריק לאורך זמן, חוסך כסף רב בחומרים ועלויות העבודה. ננו-גלאס&קרמיקה GL-1 מגן ומשמר, כמו חדש, את מרקם התכונות ההתחלתיות של המשטח המצופה לזמן רב ולאורך  שנים רבות.

הערה: בזכוכית צרובה יתכן שינוי והמשטח יציג ״מראה רטוב״  ומעט כהה בהשואה למשטח ללא ציפוי.

למה הוא מיועד?

למשטחי זכוכית: מקלחונים, מראות, חיפויי קיר פנימיים, חלונות, חממות, מבנים ורהיטי זכוכית.

למשטחים מצופי פורצלן: קרמיקה ופסיפס, כיורים, אמבטיות, אסלות, מוצרים מפורצלן ומצופי גלזורה, משטחי קרמיקה ועוד. מספק הגנה מעולה לרובה (לא אפוקסית) כנגד אבנית עובש, זיהומים, לכלוך ומאפשר ניקוי קל.

מהי פעולת הננו-גלאס וקרמיקה?

הננו-גלאס & קרמיקה חודר לעומק המשטח הסופג ומיושם כציפוי דק ביותר nm 10-20.
 
אין להגדיר את הננו-גלאס & קרמיקה כ”חומר איטום” היות ובפעולתו הוא איננו ממלא את פני המשטח ובכך יוצר למעשה את “האיטום”, אלא ניצמד כימית ומצפה את תוואי המשטח הקטנים ביותר האפשריים.
בכך גודל החלקיק מאפשר פעולת “נשימה” חלקה של המשטח המצופה. לתכונה זו חשיבות עליונה ומרכזית בשמירת המשטח המצופה בתכונותיו ההתחלתיות לאורך זמן.
פריצת דרך זו מקנה  יכולות חדשות למוצר המבוסס בננו-טכנולוגיה, והיא זו שמבדילה ומעניקה למשטח המצופה יתרון ייחודי ומצוין שלא קיים כיום באף סילר, מכל סוג שהוא!!

התוצאה המתקבלת לאחר הציפוי:

1) משטח חלק: המשטח אינו מאפשר את המרחות טיפת המים, אלא הטיפה הופכת לצורת חצי כדור שצף על גביו. התנועה וגלגול הטיפה על גבי המשטח גורם לאיסוף והסרה של חלקיקי לכלוך סביבתיים כגון: אבק, פיח וכו’ בדרכם החוצה.
 
2) אנטי הידבקות: ההצמדות הכימית לתוואי המקרוסקופי של הזכוכית גורמת “לנעילת המשטח”. מעתה רוב הזיהומים, אבנית, אבק, עובש וכו’ אינם יכולים עוד להיצמד ולהתפתח אלא רק “לצוף” עליו כך שבכל מקרה הניקוי הופך לקל ביותר וללא צורך בעלויות חומרי ניקוי.
 
3) ניקיון וחיסכון: יכולת המשטח המצופה לדחות מעליו מים ומזהמים, כמעט באופן עצמאי “אפקט הניקוי העצמי”, מקנה לו ניקיון, שקיפות וצלילות לאורך זמן. בכך:
א) נחסכים עלויות חומרי הניקיון
ב) מצטמצמים בלפחות 50-60% עלויות עבודת הניקיון עקב מחזוריות ניקיון ארוכה יותר.
ג) בפנלים סולאריים – תורם ליכולת קליטה/נצילות במכסימום האפשרי בזמן שבין השטיפות ומקטין את הפסדי הנצילות הנגרמים מהמזהמים כבר מיד לאחר השטיפה היזומה. (לאמור: הפנל נשאר נקי יותר גם לאורך הזמן שבין השטיפות מהסיבה שחלק גדול מחלקיקי האבק אינם יכולים עוד להידבק. הקטנים שביניהם פשוט עפים עם כל משב רוח והשאר נשטפים כמעט במלואם ע”י גשם או כאמור בשטיפה יזומה).
ד) בפנלים סולאריים ידועה התופעה של כתמים נקודתיים קטנים וכהים הנגרמים מזיהומים שונים כגון לשלשת ציפורים או סתם לכלוך שהתחבר עם הלחות שעל גבי המשטח והתייבש עליו. ההשפעה השלילית של תופעה זו גורמת לפגיעה בפיקסלים של הפנל עד כדי “שריפתם” ובכך עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך. ננו גלאס גורם לזיהומים אלו לא להידבק בקלות ולהקל את הסרתם מהמשטח הן ע”י “אפקט השטיפה העצמית” ובוודאי ע”י השטיפה היזומה. בכך נשמרות תקינות ויכולות הפנל לאורך זמן. 
 
תוצאות מדהימות בעלות אטרקטיבית מאד למטר מרובע, כתוצאה משימוש בכמויות חומר קטנות מאד!

תכונות אופייניות ויתרונות ההגנה:

 • דחיית מים הידרופובית ושומניות חזקה מאד!

 • דוחה אבנית, עובש ופטריות,שומנים, שומני גוף, אינו מאפשר לזיהומים להתפתח, אבק, עשן, ופיח וכמעט כל לכלוך. בכל מקרה, מטלית חצי רטובה/יבשה או רק גשם יחזירו בקלות וללא חומרי ניקוי את ניקיון וברק המשטח המצופה כחדש!!

 • אנטי הדבקות למשטח.

 • “אפקט ניקוי עצמי”.

 • עמידות ויציבות UV מעולה וארוכת שנים.מוצרים אחרים מבוססי סיליקון, שמנים, וכו’ ניזוקים ומתפרקים במהירות, אפילו רק מאור השמש!

 • היצמדות הידרופובית כימית חזקה מאפשרת עמידות עצומה לשפשוף !! מוצרים אחרים נתונים להסרה בקלות ע”י שפשוף.

 • ננו גלאס GL-1  מאפשר לאחר שנים, לחזור ולחדש בקלות את הציפוי לפי אותו תהליך השמה הרגיל. “מוצרי ננו” אחרים או טכנולוגיות ישום ננו מיושנות אינם מאפשרים זאת ומחייבים טיפול יקר עד כדי פירוק ולקיחתו באובייקט למפעל לצורך הסרה וציפוי מחדש. 

 • מגביר ומתקן את צלילות הזכוכית, מראות,שמשות וכו’.

 • עמידות לכימיקלים עד דרגה של 14 PH. עמיד כמעט לכל חומרי הניקוי הביתיים והתעשייתיים (למעט חומרי חיטוי מרוכזים). מוצרים רבים אחרים מתפרקים וחייבים בציפוי חוזר אפילו לאחר ניקוי בודד אחד בשימוש רגיל עם חומרי ניקוי ביתיים!

 • אפקט הקליטה הסולרית אינו מושפע בגלל עובי הציפוי האולטרה דק. הציפוי משאיר את צלילות הזכוכית ומונע את עכירתה ואת תופעת “הלבנת” הזכוכית לזמן רב!! תכונה נהדרת זו חשובה ביותר בפנלים סולריים בכך שהוא מאפשר לנצל מכסימלית את יכולת הקליטה  באיכות גבוהה לאורך זמן.

 • חוסך בעלויות חומרי ניקוי ועליות שכר עבודת הניקיון.

NanoGlass GL-1 Heb 2020-01.jpg

ציפוי למקלחון/זכוכית ופאנלים סולריים

ערכת GL-1 להגנת מקלחון מכתמי אבנית ומים למקלחון חדש

החל מ- 256.00

כושר כיסוי

בזכוכית: 170-180 מ”ר/ליטר. תלוי בכושר הספיגה של המשטח. בקרמיקה/פורצלן: עד 100 מ”ר/ליטר. תלוי באופי המשטח.
(מרוקע או חלק וכו’ וכן ברוחב הרובע).

אריזות

ערכות DIY

50 מ”ל | 250 מ”ל | 1 ל’ | גלון 3.8 ל’ | פח 20 ל’

תנאי אחסון

 • במיכל מקורי וסגור המוצר תקין עד 18 חודש.

 • טמפרטורת אחסנה 3-30 מעלות צלסיוס.

 • המוצר מבוסס אתנול ועל כן יש לאחסן במקום מקורה, מאוורר, מוגן ומותאם ללא מקורות חום כלשהם. 

GL1_page20.jpg

ליישום גם על אריחי הקרמיקה והרובה בתוך המקלחון דבר המאפשר ניקוי קל של שומני גוף המשולבים עם סבון וכן הקטנת עובשים והסרתם הקלה מהרובה.

שאלות ותשובות:

 לא.בגלל עובי הציפוי המאוד מזערי אין שום השפעה.

לא ידוע על נזקים כל שהם אולם עקב ריבוי איכויות וסוגים אנו ממליצים לערוך בדיקה מוקדמת לפני היישום.  

לפחות 1-2 שנים אך הכלל אומר: “המשטח נפגע –הציפוי נפגע”.

כן. יש לחזור על פעולות היישום הרגילות.

2-3 שעות מגמר הברקת במשטח. להתגבשות סופית ולעמידות בשפשופים וחומרים 24 שעות.

כן. עד כדי הכפלת הצלילות (קריסטליזציה).

קרוב לודאי שעל הזכוכית ישנם שאריות של חומרי ניקוי ,סיליקון, אבנית, וכו’ שלא הוסרו מוקדם ביסודיות. במקרים כאלה הננו-גלאס אינו נצמד. יש לנקות שוב, ביסודיות בחומרים המומלצים לעיל בלבד.

כנ”ל. קרוב לוודאי שהמשטח מלוכלך. פשוט לנקות במים והאפקט יחזור.

א) זהו מהלך טבעי של התגבשות החומר
   ב) כתוצאה מעודף חומר. ניקוי קל באחד מאמצעי המריחה לעיל (ללא לחץ) יסיר סימנים אלו והמשטח יבריק.

פשוט נקה שוב אך הפעם הוסף מעט חומר ע”ג המטלית עד להברקה. הסימנים ייעלמו. 

רק מטלית לחה במים או בפנלים בלחץ מים מתון 56-60 bar. אין צורך בחומרי ניקיון.

כן. היתרון: מרגע הציפוי יתקיימו כל יתרונות המוצר כמוסבר לעיל. התוצאות למשל: באסלות – צואה, כתמי חלודה, וכמעט כל לכלוך לא יוכל להידבק לדפנות. רמת הזיהומים, מכל סוג, תרד פלאים וההיגיינה תשלוט. בעצם כל הדחת מים תנקה ותשטוף בקלות.
בכיורים, אגניות ובידה כנ”ל.
דגש: במיוחד באריחי קרמיקה היתרון העצום מתבטא בקלות הניקיון!! אין צורך בחומרי ניקוי ואין צורך להשקיע כוח בשפשופים. המשטחים יתנקו במהירות ויהפכו לקלי ניקוי. מעתה, רק במטלית לחה!!

כן. מרגע היישום יכולת הרובע/כוחלה לספוג לתוכם את מזהמי העובש, פטריות, ירוקת, אבנית וכו’ נחסמת כמעט לחלוטין!!
בכל מקרה, גם אם בטווח כל שהוא נראים פה ושם סימנים כאלה ניתן להסירם בקלות במטלית לחה ללא מאמץ.
מרגע היישום ספיגות המשטח לנוזלים ומזהמים נמנעת לחלוטין. בכך ישמרו לאורך זמן הניקיון וההיגיינה. 

יישום וביצוע:

יישום קל ופשוט באמצעות:
א)  בשימוש עצמי D.I.Y. – מומלץ  מאד ניקוי מוקדם בתכשיר ייעודי מקצועי לניקוי זכוכית CW-101 של ננו ציפויים (קיים בערכה DIY או ניתן לרכוש אצלנו) המיועד לניקוי עמוק, יסודי וקל של המשטח ומיועד לפירוק אבק, לכלוך, שומני גוף, וכו. אבנית, עובש, ושאר מזהמים יש להסיר באופן יסודי ומוחלט מומלץ Z-200 של ננו ציפויים המאפשר להסירם בקלות ויסודיות. לשטוף ולנגב היטב. חובה לאפשר התייבשות מוחלטת של המשטח לפני היישום.
ב)  התזת “ענן-ערפל” עד לניגר (לא נוזל) ע”י בקבוק ספרה ייעודי מקורי של ננו-גלאס. פיזור ומריחה בתנועה סיבובית ומלאה באמצעות נייר עדין ודק, בד כותנה או מיקרופייבר, רצוי במקטעים של 1/2-1 מ”ר בכל פעם.
ג) חובה להמתין כ-20-25 דקות עד להתגבשות ראשונית של החומר ואז להסיר קלות (ללא הפעלת לחץ חזק) שאריות החומר עד להברקת המשטח. 
ד) בשימוש נרחב ו/או תעשייתי – כנ”ל הניקוי וע”י מערכות התזה ופוליש סטנדרטיים.  
 
• המשטח פעיל לדחיית מים 2-3 שעות לאחר הייבוש. סופי 24 שעות.